• Poslední místa v technických kurzech
  • Registrace na celoroční technické kurzy: start 3. 9. 2018 od 20 h
  • Registrace na Dětskou univerzitu zahájena
  • Promoce Dětské univerzity proběhly
  • Zahájena registrace na Dětskou univerzitu 2018/2019

Přehled všech novinek

Nabídka kurzů v době letních prázdnin 2018

Na období letních prázdnin v roce 2018 jsme přichystali následující nabídku týdenních kurzů v příměstské variantě (ubytování nezajišťujeme). Veškeré kurzy budou probíhat v hlavním areálu Technické univerzity v Liberci. Kurzy budou probíhat vždy od pondělí do pátku v čase od 8 do 15 hodin, v kurzovném jsou zahrnuty veškeré náklady včetně obědů v menze Husova. Cena kurzu je 1500,- Kč vč. DPH.

Aplikovaná fyzika
Termín: 23. - 27. 7. a 30. 7. - 3. 8. 2018
Určeno pro: ukončený 7. - 9. ročník ZŠ
Na experimentech si studenti sami vyzkouší standardní i unikátní fyzikální a a fyzikálně-chemické zákonitosti, které popisují všední věci kolem nás. V rámci kurzu budou probrány vybrané partie z těchto oblastí:
1. Nestandardní i běžné vlastnosti tekutin
2. Zajímavé experimenty s kapalinami
3. Pokusy z mechaniky
4. Světlo a jeho využití, Optika
5. Termodynamika
6. Fyzika nízkých teplot
7. Základní elektrické veličiny
8. Elektrochemie

Od programování ve Scratchi k jazyku Python
Termín: 23. - 27. 7. 2018 (OBSAZEN)
Určeno pro: ukončený 5. - 7. ročník ZŠ
Pomocí kočky Scratch se seznámíme se základy programování. Vytvoříme interaktivní hry, bláznivé, netradiční i užitečné aplikace, které dokonce propojíme s věcmi kolem nás. Věděli jste například, že jde banánem ze svačiny ovládat nenasytnou rybu ve vaší hře? Pak už nás čeká přechod k jazyku Python, který využívají třeba i programátoři v Googlu nebo YouTube. Programování na počítačích budeme střídat s informatickými hrami venku. Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak i žáky se základní znalostí jazyku Scratch. Důležité je odhodlání ponořit se na 5 dní do programování a světa IT:-)

Inteligentní domácnost s Arduinem
Termín: 23. - 27. 7. a 30. 7. - 3. 8. 2018 (OBSAZEN)
Určeno pro: ukončený 5. - 7. ročník ZŠ
Kurz je zaměřen na osvojení základů pájení SMD i THT součástek, elektroniky, programování a algoritmizace. Žáci se seznámí s funkcí základních elektronických součástek a zapojení a naučí se je realizovat dle schématu a osazovacího výkresu. Ve další části kurzu se budeme zabývat základní problematikou chytrých budov, senzory a akčnímy členy. Žáci si postaví jednoduchou výukovou desku, která bude sloužit pro ovládání LED pásků, měřit základní veličiny jako je teplota v místnosti nebo osvětlení a bude simulovat "chytré" ovládání osvětlení v moderních budovách. Celým kurzem nás bude provázet platforma Arduino, která je vhodná pro seznámení se s programováním a tvorbu prototypů. Kurz je určen i pro začátečníky, kteří s elektronikou a programováním chtějí začít.

Přihlášku je možné vyplnit ZDE, následně budou e-mailem odeslány smluvní podmínky a instrukce k platbě za kurz. Úspěšné vyplnění předběžné přihlášky neznamená automatické přijetí, v případě naplnění kurzu se ale budeme snažit informovat obratem.

Všeobecné podmínky realizace prázdninových vzdělávacích aktivit

Při nejasnostech použijte tento e-mail.