Přihlásit

Nabídka kurzů v době letních prázdnin 2023

Na období letních prázdnin v roce 2023 jsme přichystali následující nabídku týdenních kurzů v příměstské variantě (ubytování nezajišťujeme). Veškeré kurzy budou probíhat v hlavním areálu Technické univerzity v Liberci. Kurzy budou probíhat vždy od pondělí do pátku v čase od 8 do 15 hodin, v kurzovném jsou zahrnuty veškeré náklady včetně obědů v menze Husova. Při organizaci kurzu budou zohledněna a dodržena veškerá hygienická a epidemiologická opatření, platná v době jeho pořádání. Cena kurzu je 3000,- Kč vč. DPH.

 

Kurz Programování v jazyku Scratch pro 3. - 5. třídu ZŠ

Místo výuky: TUL, Hálkova 6, Liberec 1 (budova A).

Náplň: Chodíš do 3. - 5. třídy a baví tě pracovat s počítačem? Pokud ano, tak pojď s námi objevovat krásy programování. Pomocí programovacího jazyka Scratch vytvoříme hry, bláznivé i užitečné aplikace a dokonce je propojíme s věcmi kolem nás. Ukážeme si například, jak jde banánem ze svačiny ovládat nenasytnou rybu ve hře. Sezení za počítačem budeme střídat s aktivitami venku, kde si IT prožiješ i na vlastní kůži.

Garant: Ing. Jana Vitvarová, PhD. (jana.vitvarova@tul.cz) 

Termíny:
- 14. - 18. srpna. 2023.

Přihlašování ukončeno.

Kurz Programování LEGO robotů pro 5. až 7. třídu ZŠ

Místo výuky: TUL, Hálkova 6, Liberec 1 (budova A, učebna A1003).

Náplň: Kurz je zaměřen na praktické zvládnutí prací se stavbou a programováním LEGO robotů. Po sestavení robota se děti seznámí s prostředím programu LabVIEW, ve kterém budou robota programovat. Dále poznají všechny jeho senzory, kterými robot dokáže "zkoumat" své okolí a naučí se je využívat pro řízení funkcí robota - především jízdy. Seznámení se senzory je doplněno i teorií o funkci a o jejich praktickém využití ve výrobě a v reálném životě. Na konci kurzu si postaví ve dvojicích vlastního robota, kterého si vybaví zvolenými senzory a také si ho sami naprogramují. Kurz nevyžaduje žádné předchozí znalosti, podmínkou je pouze logické myšlení a chuť programovat robota.

Garant: Ing. Lenka Kretschmerová, Ph.D., tel: 602 979 173 (po - čt 18 až 21).

Termíny: 
17. - 21. července 2023 (termín obsazen),
7. - 11. srpna 2023  (termín obsazen),
28. srpna - 1. září 2023 (termín obsazen).

Přihlašování ukončeno.

Úspěšné vyplnění předběžné přihlášky neznamená automatické přijetí, v případě naplnění kurzu se ale budeme snažit informovat obratem. Smluvní podmínky a instrukce k platbě za kurz budou odeslány e-mailem.

Organizátoři si vyhrazují právo kurzy při nenaplnění kapacity nebo při zhoršení epidemiologické situace neotevřít!  

Všeobecné podmínky vzdělávacích kurzů

Při nejasnostech použijte tento e-mail.