Přihlásit
Novinky
  • Letní technické kurzy 2024 - registrace zahájena
  • Registrace kurzů na šk. rok 2023/2024 byla zahájena

Přehled všech novinek

Letní kurzy

Na období letních prázdnin v roce 2024 jsme přichystali následující nabídku týdenních kurzů v příměstské variantě (ubytování nezajišťujeme). Kurzy budou probíhat vždy od pondělí do pátku v čase od 8 do 15 hodin, v kurzovném jsou zahrnuty veškeré náklady včetně obědů v menze Husova. Při organizaci kurzu budou zohledněna a dodržena veškerá hygienická a epidemiologická opatření, platná v době jeho pořádání. Cena kurzu je 3500,- Kč vč. DPH.

Kurz Programování LEGO robotů pro 5. až 7. třídu ZŠ

Místo výuky: TUL, Hálkova 6, Liberec 1.

Náplň: Kurz je zaměřen na praktické zvládnutí prací se stavbou a programováním LEGO robotů. Po sestavení robota se děti seznámí s prostředím programu LabVIEW, ve kterém budou robota programovat. Dále poznají všechny jeho senzory, kterými robot dokáže "zkoumat" své okolí a naučí se je využívat pro řízení funkcí robota - především jízdy. Seznámení se senzory je doplněno i teorií o funkci a o jejich praktickém využití ve výrobě a v reálném životě. Na konci kurzu si postaví ve dvojicích vlastního robota, kterého si vybaví zvolenými senzory a také si ho sami naprogramují. Kurz nevyžaduje žádné předchozí znalosti, podmínkou je pouze logické myšlení a chuť programovat robota.

Garant: Petr Kretschmer (petr.kretschmer@gmail.com)

Termíny: 
- 15.- 19. července 2024,
- 29.července - 2. srpna 2024 (kurz je obsazen),
- 26. - 30. srpna 2024 (kurz je obsazen).

Přihláška: ZDE

Kurz Moderní technologie a svět mezi námi pro 6. až 8. třídu ZŠ

Místo výuky: TUL, Lipo.Ink, Technické muzeum.

Náplň: Kurz je úvodem do fascinujícího světa nových technologií - nanotechnologií, bioniky a Internetu věcí. Účastníci zažijí praktické demonstrace umělé inteligence, výrobu nanovláken nebo testování jejich antibakteriálních vlastností přímo v mikrobiologické laboratoři. Podívají se do nitra materiálů pod elektronovým mikroskopem, a budou objevovat neuvěřitelný svět, lidským okem neviditelný. Navštíví inspirativní místa jako je Liberecký podnikatelský inkubátor, poloprovozní laboratoře, Technické muzeum v Liberci nebo objevitelskou expedici do Jizerských hor.

Garant: Michaela Jakubičková (michaela.jakubickova@gmail.com)

Termíny: 
- 15.- 19. července 2024.

Přihláška: ZDE

Kurz Programování v prostředí Unity pro studenty Excelence 1-3

Místo výuky: TUL, Hálkova 6, Liberec 1.

Náplň: V tomto kurzu se naučíte programovat videohry v Unity. Projdeme si základy tvorby videoher a naprogramujeme si jednoduchou 3D hru, na které se naučíte vše, co budete potřebovat k dalšímu seberozvoji v oblasti vývoje her. Součástí kurzu je i výuka základů programovacího jazyka C#, který je nezbytnou součástí Unity. Na závěr kurzu si studenti vytvoří vlastní hru a naučí se, jak tuto hru sestavit, aby ji mohli distribuovat mimo Unity.
Kurz je vhodný pro studenty, kteří ukončili kurz Programování Legorobotů Excelence 1 a výše.

Garant: Petr Kretschmer (petr.kretschmer@gmail.com)

Termíny: 
- 19. - 23. srpna 2024.

Přihláška: kurz je obsazen

Kurz Programování robotů VEX v prostředí Scratch pro 2.- 4. třídu

Místo výuky: TUL, Hálkova 6, Liberec 1 (budova A).

Náplň: Kurz programování robotů VEX v prostředí Scratch obsahuje výuku základních programovacích konceptů, na kterých děti mohou postavit další znalosti. Děti se naučí s roboty pohybovat a využívat jejich senzory. Na konci kurzu proběhne návrh a stavba vlastního robota ve skupině, které budou děti programovat a předvádět. Kurz je vhodný pro děti, které se zajímají o techniku.

Garant: Petr Kretschmer (petr.kretschmer@gmail.com) 

Termíny:
- 29.července - 2.srpna 2024.

Přihláška: kurz je obsazen


Úspěšné vyplnění předběžné přihlášky neznamená automatické přijetí, v případě naplnění kurzu se ale budeme snažit informovat obratem. Smluvní podmínky a instrukce k platbě za kurz budou odeslány e-mailem.

Organizátoři si vyhrazují právo kurzy při nenaplnění kapacity nebo při zhoršení epidemiologické situace neotevřít!  

Všeobecné podmínky vzdělávacích kurzů

Při nejasnostech použijte tento e-mail.